>

Caravan Salon 2026 start vrijdag met aparte offroadzone

Wie eind deze week naar Düsseldorf gaat, krijgt op de Caravan Salon een beursindeling te zien die op een paar punten is veranderd. De beurs begint vrijdag 28 augustus met Preview Day; vanaf zaterdag 29 augustus zijn de reguliere publieksdagen. Nieuw zijn onder meer een aparte offroadzone in de hallen 16 en 17 en een eigen daktentengebied in hal 7a.

De beurs loopt tot en met zondag 6 september en is dagelijks geopend van 10.00 tot 18.00 uur. Meer dan 750 exposanten staan verspreid over 15 hallen en het buitenterrein, samen ongeveer 250.000 vierkante meter. Voor camperaars is er behalve het voertuigaanbod ook veel te vinden op het gebied van techniek, ombouw, accessoires en reizen.

Campertechniek en reisaanbod per hal

Wie minder tijd wil besteden aan complete campers en juist naar techniek, uitrusting of reisaanbod zoekt, kan een aantal hallen gericht bezoeken. Technologie en componenten zijn ondergebracht in de hallen 13 en 14. Hal 3 is bestemd voor uitrusting en outdoor, terwijl Travel & Nature in hal 7 plaats biedt aan onder meer reisbestemmingen, campings en camperplaatsen.

Volgens de beursorganisatie zijn lithiumaccu’s en zonnepanelen dit jaar vaker in het aanbod te vinden, onder meer voor kampeerders die langere tijd zelfstandiger willen reizen. Ook slimmer gebruik van de beschikbare binnenruimte krijgt aandacht. Het gaat om thema’s die de organisatie zelf voor deze editie signaleert, niet om onafhankelijk vastgestelde ontwikkelingen voor de hele markt.

In de voertuighallen staan verder campers, buscampers en caravans in uiteenlopende formaten en indelingen. Daarnaast is er aanbod op het gebied van onderdelen, accessoires en ombouw.

Offroadcampers krijgen een eigen gedeelte

De grootste wijziging voor wie specifiek naar terreinwaardige campers kijkt, is te vinden in de hallen 16 en 17. Daar komt voor het eerst een aparte offroadzone met terreinwaardige campers en caravans. Ook uitrusting voor zelfstandiger reizen krijgt er een plek.

Vierwielaangedreven en andere terreinwaardige voertuigen stonden eerder verspreid over de beurs. In 2026 wordt een deel van dat aanbod dus bij elkaar gebracht. Dat past bij de extra aandacht die de beursorganisatie dit jaar zegt te zien voor voertuigen die ook buiten de gebruikelijke verharde wegen kunnen worden gebruikt.

Ook daktenten krijgen een eigen plek. Hal 7a is daarvoor ingericht. Voor veel camperaars zal dat minder snel de eerste bestemming zijn dan de offroadhallen, maar daktenten en de bijbehorende outdooruitrusting horen wel bij het bredere aanbod voor mobiel overnachten.

Zelfbouw krijgt opnieuw ruimte

Wie geen complete nieuwe camper zoekt, kan opnieuw terecht bij Self-conversion Adventure. Deze speciale tentoonstelling is bedoeld voor mensen die zelf een camper willen bouwen of een bestaand voertuig willen verbouwen. Ombouw en zelfbouw houden daarmee een eigen plek binnen de beurs.

StarterWelt staat opnieuw tussen de hallen 5 en 9 en richt zich op bezoekers die zich nog oriënteren op reizen met een camper of caravan. Daar komen onder meer de verschillen tussen voertuigtypen aan bod. Voor caravanners is er daarnaast aandacht voor veilig rijden, aankoppelen en manoeuvreren.

Wie al precies weet welk type voertuig hij zoekt, zal hier minder behoefte hebben aan de basale voertuigvergelijkingen. Voor zelfbouwers en bezoekers die nog aan het begin van hun oriëntatie staan, zijn dit juist de onderdelen die verder gaan dan alleen kijken naar nieuwe modellen.

Openingstijden en prijzen voor bezoekers

Vrijdag 28 augustus is Preview Day. Een ticket kost die dag €39 voor volwassenen en €35 met korting. Kinderen van 6 tot en met 12 jaar betalen €6.

Vanaf zaterdag 29 augustus gelden de reguliere tarieven. Volwassenen betalen van maandag tot en met vrijdag €18 en in het weekend €20. Het gereduceerde tarief is respectievelijk €16 en €18. Voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar blijft een kaartje €6. Op werkdagen is vanaf 14.00 uur een middagticket verkrijgbaar voor €12.

De beurs blijft tot en met zondag 6 september dagelijks open van 10.00 tot 18.00 uur. Wie al op vrijdag naar binnen wil, betaalt dus het hogere tarief van Preview Day; vanaf zaterdag gelden de gewone publieksprijzen.